Gratulujeme!

Vykonali ste malý krok k zvýšeniu kybernetickej bezpečnosti.

Kto sme a prečo to robíme?

Za prípravou projektu stoja odborníci na kybernetickú bezpečnosť zo spoločnosti GAMO a nadšenci z portálu platform of invention. Veríme že vám náš sprievodca pomôže spraviť prvý krok k ochrane pred kybernetickými hrozbami. Našim cieľom je ochrániť vás od stráty dát, od zastavenia výroby a nepríjemnej platbe výkupného v snahe získať stratené dáta späť.

Do vašej pozornosti

Zabezpečiť kontinuitu svojho podnikania bez vkladu do kyberbezpečnosti je v dnešnom online svete nemožné. Napriek tomu ju firmy radia na chvost investičných priorít. Len málo manažérov si uvedomuje, že reputačné a finančné následky po útokoch môžu naprávať roky. Viac sa dozviete v rozhovore s expertom na kybernetickú bezpečnosť Ľubomírom Kopáčkom.

Už je to rok, čo sme preniesli náš osobný a pracovný život do online sveta. Komunikujeme cez platformy, sťahujeme aplikácie pre dištančné vzdelávanie, nakupujeme cez eshopy, a v neposlednom rade pracujeme na home office. A práve práca z domu dnes predstavuje obrovské kybernetické nebezpečenstvo a riziko katastrofy pre firmu. Ide o nevedomé vytváranie komfortného prostredia pre hekerov. Čo s tým?

Neznámy heker sa nabúral do riadiaceho systému vodárne na Floride a zmenil dávkovacie hodnoty hydroxidu sodného (NaOH). Ten sa používa na úpravu pitnej vody a mení jej pH tak, aby spĺňala požadované kvalitatívne parametre. Zdá sa vám to ako sľubný začiatok akčného filmu? Je to ale realita. Podľa bezpečnostného konzultanta a audítora kritickej infraštruktúry Martina Fábryho sa tento prípad z februára 2021 môže zopakovať aj na Slovensku.

Oslovte našich expertov

Ľubomír Kopáček

kybernetická bezpečnosť

Ľubomír Kopáček a Zuzana Omelková sú experti z praxe. Kybernetická bezpečnosť je ich denná agenta. Majú za sebou množstvo realizovaných projektov úspešnej ochrany pred kyberútokom zavedenej preventívne, ale aj mnoho skúsenosti s minimalizovaním škôd po úspešnom útoku. Ako hovoria: „Niekedy stačí málo a útok by bol odvrátený!“

Zuzana Omelková

kybernetická bezpečnosť

Darček pre vás

Prelistujte si magazín o cloudových službách a kybernetickej bezpečnosti. Link na stiahnutie magazínu zašleme na váš e-mail.